A feeder -,mint oly sok más horgásztechnika- az angol horgászok agyából pattant ki. Hogy milyen apropóból, azt nem tudom, de a lényeg, hogy működik és eredményes. Az egész módszer lényege a hihetelenül érzékeny spicc, ami a legkisebb, legfinomabb kapást is közvetíti. Ezekből általban hármat adnak a bothoz, külömböző érzékenységben, ezt szinük
A feeder botokon nem tüntetnek fel dodósúly, helyete három angol kifejezést használnak; medium, medium-heavy és heavy.
A szerelék összeállítása nem kíván különösebb szakértelmet.

Meg van a bot és a többi cucc, már csak egy jó orsó kell; a legjobb egy 40-es, 3-4 csapágyas. Különösebb követelmények nincsenek, csak az, hogy a fékredszere precíz és megbízható legyen.
Az eteőanyag és a csali: ehhez a módszerhez jó sok kaját el kell használnuk, mert ennek épp ez a lényege. Itt sem árt az alapozó etetés, mint a matchbotos technikánál, de itt már nem kell külön utána lőni, mert ezt az eteőkosárba rakott kajával megoldjuk minden dobásnál. Az etetőanyagot úgy kel bekeverni, hogy legkésőbb a fenékre érés pillanatában ki kel oldódnia, hogy így csalogassa a halakt. Most leírok két jólbevált etetőanyagot. Az egyik saját recept, a másik unokatestvérem, Tar Zoltán által kikisérletezett: az enyém: Van den eynde és sárga Tímár, valamint kukoricadara (2:2:1), ezt külön vízben feloldott rumaromával keverjük, hozzáadunk még csontit, és konzervkukoricát. A másik recept a következő: Maros mix XXL ponty és kukoricadara (1:3), dúsítva szemes takarmánnyal (kemény kukorica, amit egy éjszaka áztattunk, valamint áztatott búza és epres pellet). Az egészet hagyjuk egy kicsit megsavanyodni. Csalinak sokmindent haszálhatunk: csonti (simán vagy fahéjasan), konzervkukorica, pálikás kukorica, fűzött kukorica vagy pellet, főttkrumpli és még sokminden, aminek csak a képzeletünk szab határt. Nyugottan kisérletezzünk, mert ez a siker kulcsa.
Végszóként csak annyit, hogy mindenkinek érdemes beszerezni egy ilyen botot, mert nagy élényekben lehet részünk.


Egy kis rutinnal mi is ilyen pontyokat foghatunk