HTML

Hogyan bánjuk a kifogott hallal?

2007.07.27. 11:12 | Mr. Devil | Szólj hozzá!

    Nos igen, ez egy elég fontos kérdés. nemcsak a halak biztonsága érdekében, hanem a horgászok miatt is. Miért? Mert nagyon sok a "horgászatállatkínzás" tipusú ember, akik minden alkamat megragadnak, hogy hangoztassák nézeteiket. Én úgy gondolom, hogy a legjobb védekezés (ez esetben) a megelőzés. Ha ezek az emberek azt látják, hogy a halakat a legkevessebb trauma éri nem fognak belekötni a dologba.
    Kezdők figyelem (a haladóknak sem árt az ismétlés)! Most leírom hogyan bánjuk a kifogott hallal.
    Halat fogtunk, nagyon boldogok vagyunk, de na felejtsük el, hogy ellenfelünk nem osztozik az örömünkben. Ezért tegyünk meg mindent, hogy ő is mihamarabb jólérezze megát. Először: a halat SOHA nem teszük kőre, pláne nem homokra, porba, mert a testét borító nyálka könnyen lejön és enélkül nagyon sebezhető (ez akadájozza meg a vírusok, kórokozok bejutását). A leg jobb az un. pontymatrac, de ez nagyon drága. Ezért a legjobb ha a fűre teszük és nem veszük ki a szákból, mert az nedves. A halat mindig vizes kézzel fogjuk meg. A horog kivételéhez mindig használjunk műanyag horagszabadítót (a fém nem jó, mert csak több kárt tesz, mint hasznot). Ha elsőre nem jön ki a horog ne kotorásszunk a szájában, vegyük ki a szabadítót és kezdjük el újból. Nagyobb halaknál, ill. ragadozóknál használjunk sebészcsipeszt. Ha halunk dobálni kezdené magát finoman fogjuk le, de sose nyomjuk mert könnyen sérül. Na a horog kint van, halunkat haza akarjuk vinni. Ekkor haltartóba kell tenni, ami ne legyen csomózott és ritka szemű, mert a hal úszói könnyen beleakadnak és ez nem csak a haltartótteszi tönkre. A legjobb egy sűrű szemű, csomómentes hosszú haltartó. Amennyiben nem akarjuk haza vinni a zsákmányt, kíméletesen engedjuk vissza. Ez abbó áll, hogy a halt BELETESZÜK a vízbe és addig tartjuk míg nem tud magától elúszni. Tehát SOSE dobjuk, mert az belső sérüléseket okozhat, amibe a hal többnapos szenvedés után belehal. Amikor haza indulunk -ez most durván fog hangzani- üssük agyon, úgy hogy egy ütleggel a tarkójára sózunk. Ez még mindig humánosabb, mint hogy egy szatyorban szenvedjen.

 

A bejegyzés trackback címe:

https://siren.blog.hu/api/trackback/id/tr25126278

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása